Inteligentní budovy ve světě:
Print

Schneider Electric představuje novinky pro digitální ekonomiku a internet věcí. Vlajkovou lodí je inovované řešení EcoStruxure pro průmysl i domácnosti

-- Úterý, 15 květen 2018

Produktové novinky určené pro digitální ekonomiku a internet věcí v průmyslu i domácnostech představila na dubnovém technologickém summitu v Paříži společnost Schneider Electric, lídr v oblasti automatizace a řízení energie. Vlajkovou lodí bylo inovované řešení EcoStruxure, otevřená systémová architektura pro řízení budov, která slouží jako chytrý integrátor kritických oblastí energetického managementu. Aktuálně pracuje ve více než 1,5 milionu zařízení po celém světě včetně České republiky.

Co je EcoStruxure a jaké má přednosti

EcoStruxure je otevřená systémová architektura, která je využitelná jak u obřích elektrárenských a jiných průmyslových projektů, tak v chytrých řešeních pro běžné domácnosti. „Řešení sjednocuje monitorování, vytváření reportů i řízení energetické účinnosti a je plně kompatibilní se systémy třetích stran. Přínosy integrace tkví zejména ve znatelné úspoře provozních nákladů budov, přehlednosti a efektivitě. Důležitá je rovněž kompatibilita s trendy, které přináší internet věcí (IoT) a digitalizace,“ shrnuje Jakub Jiříček ze Schneider Electric, specialista na energetický management budov.

Novinky EcoStruxure v oblasti řízení energií

Schneider Electric představil zcela novou platformu v oblasti internetu věcí a distribuce energie, která pomáhá firmám zlepšovat hospodaření s energiemi a dosahovat co nejúspornějšího provozu a finančních úspor. S tím souvisí nová uživatelská aplikace EcoStruxure Power Advisor, která optimalizuje spotřebu energie, výkon připojených zařízení i spolehlivost napájení. K inovacím patří také software EcoStruxure Power Monitoring Expert 9.0 a Power Scada Operation 9.0, který slouží ke kontrole uživatelského rozhraní. Poslední představenou novinkou v oblasti energetického managementu je produkt Prologic ION9000 Meter and Easergy P3 Protection Relay, které dva předchozí systémy propojuje. 

Nové aplikace pro budovy se systémem EcoStruxure

Budovy se systémem EcoStruxure těží z nových uživatelských aplikací EcoStruxure Building Advisor, nového softwarového nástroje, který obsahuje ovládací rozhraní, EcoStruxure Building Operation 2.0 a ze zcela nových produktů, s nimiž je systém kompatibilní  - SmartX IP Controller MPx a SmartX Room Sensors. Jednotný řídicí systém založený na architektuře EcoStruxure přispěje ke snížení energetické náročnosti budovy při zachování plné funkčnosti a komfortu pro její uživatele. Údaje jsou dostupné v jednotném softwarovém prostředí, což usnadní a zpřehlední práci pro facility management. Součinnost jednotlivých systémů se projeví v úspoře provozních nákladů a prodloužení životnosti jednotlivých součástí systému. Jako konkrétní příklad je možné uvést kancelář, v níž je řízení osvětlení a stínicí techniky řešeno pomocí systému KNX.

Systém pomoci a servisu pro uživatele

Společnost Schneider Electric představila na pařížském summitu také novinku pro oblast monitorování a servisu řešení EcoStruxure. Nejnovější aplikace přenášejí a sdílejí data systému nepřetržitě 24 hodin, 7 dní v týdnu. Díky tomu systém sám upozorní na potřebu servisu a údržby, varuje v případě, že některá z jeho částí má poruchu a urychlí řešení problému.

Ke stažení:

https://download.schneider-electric.com/files?p_enDocType=Brochure&p_File_Name=S1644.pdf&p_Doc_Ref=S1644


 
Digitální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Katalog  
  •   Kalendář událostí  
  •   Video  

Katalog

REM-Technik s. r. o.
REM-Technik s. r. o.
Klíny 35
615 00 Brno
tel. 548140000

Schneider Electric CZ,s.r.o.
Schneider Electric CZ,s.r.o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. +420 281 088 111

Loxone, s.r.o.
Loxone, s.r.o.
U Staré trati 1775/3
370 11 České Budějovice
tel. +420 380 429 000

YATUN, s.r.o.
YATUN, s.r.o.
V Olšinách 75
10000 Praha
tel. 222364491

Insight Home, a.s.
Insight Home, a.s.
Antala Staška 30/1565
14000 Praha 4
tel. +420 603 52 50 50

všechny články

Kalendář událostí

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha

VideoProměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Proměnit starou opuštěnou textilku v Montrealu na jednu z nejmodernějších staveb světa s vysokou energetickou účinností. To byl společný cíl globálního specialisty na řízení energie Schneider...

všechny video
Reklama


Anketa

Která z následujícího oblastí je nejblíže Vaší oblasti zájmu?

automatizace
elektroinstalace
mechanika
vodoinstalace
bezpečnost a monitorování
správa a řízení
zelené budovy

O nás   |   Reklama   |   Mapa stánek   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI